www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Ogłoszenia MUTW 2021-2022 » Ogłoszenia MUTW z dnia 18.02.2022

Ogłoszenia MUTW z dnia 18.02.2022

Drukuj PDF

Kolejne spotkanie w dniu 25.02.2022 SCK, sala nr 3, godz. 12.30. Temat wykładu: „Czy artyści widzą więcej i inaczej” dr Anna Steliga.
1. Zmiana lokalizacji Biura MUTW:
Od 1.02.2022 biuro Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku znajduje się w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych, ul. Marii Skłodowskiej Curie 4.
Dyżury odbywają się w każdy czwartek w godzinach 12.00- 14.00. pokój nr 7, I piętro.

2. Zajęcia w „Centrum” przy ul. Sklodowskej 4
W udostępnionym obiekcie odbywają się cykliczne zajęcia:
- zajęcia ruchowe (korektywa)
- zajęcia taneczne FT Gracja
- próby Chóru Echo
- zajęcia językowe
- zajęcia sekcji artystycznej, rękodzieła
- kursy komputerowe
- zajęcia gimnastyczne organizowane przez zewnętrzne stowarzyszenia
Istnieje możliwość organizowania innych spotkań poszczególnych grup po wcześniejszym zgłoszeniu bezpośrednio do Prezesa Zarządu odpowiedzialnego za harmonogram zajęć w Centrum ze strony UM.
3. Zajęcia z języka angielskiego:
Trwa nabór na II semestr nauki języka angielskiego do obu grup (początkujących i zaawansowanych). Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Elżbiety Błasiak, tel.515152019 do końca m-ca lutego. Nowe grupy powstaną od początku marca. Ze względu na odwołane kilkakrotnie zajęcia  w I semestrze  (leżące po stronie lektora), w celu nadrobienia zaległości, do końca lutego odbędzie się kilka dodatkowych zajęć, o czym zostali poinformowani dotychczasowi uczestnicy zajęć.
4. Zajęcia sekcji artystyczne j-rękodzieła:
Grupa spotyka się cyklicznie w każdy czwartek godz. 12.30, sala nr 9 „Centrum”. Co drugi czwartek zajęcia odbywają się z udziałem instruktora.
Na pierwszym spotkaniu wykonywane były prace artystyczne metodą dekupage. Na spotkaniu uzupełniającym uczestniczki sekcji dzieliły się umiejętnościami z obszaru szydełkowania, robienie „łapaczy snów, pod „kierownictwem”  kol. Bożenki.
Zapraszamy chętnych  na te zajęcia, również z innymi pomysłami. Zajęcia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych pracami manualnymi.
5. Powstająca stołówka - jadlodajnia
Spółdzielnia Socjalna Dębnianka wraz z Fundacją Akademia Obywatelska, poszukuje chętnych do pracy w nowo powstającej stołówce - jadłodajni przy ul. Mickiewicza 13. Powstanie takiego miejsca to wyjście naprzeciw osobom mniej zamożnym, ludziom starszym, samotnym, nie mającym już sił gotować,  przychodzącym trochę dla towarzystwa, a także dla tych którzy chcą dobrze i tanio zjeść. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, w aktualnościach miasta Mielca informuje, że Spółdzielnia poszukuje chętnych do pracy z orzeczeniem niepełnosprawności do swojego zespołu. Oferuje pracę w charakterze kasjerów/sprzedawców, pracowników obsługi kawiarni/restauracji. Rekrutacja odbędzie się w Centrum, przy ul. Skłodowskiej 4 w dniu 22 lutego (wtorek)o godz. 9.00, na parterze. Zainteresowani proszeni są o zabranie ze sobą CV.
6. Przypomnienie o obowiązku uiszczenia opłat do 28 luty 2022 za II semestr i za zajęcia w sekcjach częściowo odpłatnych.
Składki członkowskie można wpłacać na konto MUTW lub u skarbnika
Opłaty za udział w zajęciach u starostów grup.
Od ilości chętnych na zajęcia uzależniony będzie ich częstotliwość  w II semestrze, począwszy od marca 2022.

Prezes Zarządu MUTW
Elżbieta Kwiatkowska