www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Aktualności MUTW

Aktualności MUTW 2022/2023

Program VI Mieleckich Dni Seniora 2023

Drukuj PDF

Od 26 sierpnia do 3 września 2023 roku w Mielcu, będą się odbywać VI Mieleckie Dni Seniora 2023, organizowane przez Prezydenta Miasta Mielca oraz Miasto Mielec, a także Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Mielecką Radę Seniorów i Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wieczór literacki konkurs poezji dla seniorów - VI Mieleckie Dni Seniora

Drukuj PDF

Mielecka Rada Seniorów (organizator) ogłasza konkurs na napisanie i zaprezentowanie swojego wiersza podczas "Wieczoru poezji". Konkurs skierowany jest do mieleckich seniorów.
termin: 31 sierpnia (czwartek), godz. 17:00
miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2, Sala Audiowizualna

Występy Senior SHOW w czerwcu 2023 roku

Drukuj PDF

30 czerwca 2023 - Prezentacja osiągnięć artystycznych grup Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jako podsumowanie roku akademickiego 2022-2023, Grupa teatralno-kabaretowa Senior Show wystąpiła z piosenkami ze spektaklu pt. "Paryskie niebo".

MUTW zakończył kolejny rok akademicki

Drukuj PDF

W dniu 30.06.2023  Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zakończył kolejny rok akademicki. Grupy artystyczne działające w MUTW zaprezentowały swoje częściowe osiągnięcia artystyczne w przygotowanym na ten cel koncercie.
Bardzo dziękuję wszystkim artystom za ten pokaz. Dziękuję Chórowi Echo za piękny debiut w nowej odsłonie pod batutą Macieja Fijałkowskiego, w który włożyli wiele wysiłku.

Dziękuję Formacji Tanecznej Gracja za niespodziankę jaką nam zgotowali prezentacją nowego tańca w nowych strojach (ufundowanych z projektu Gminy Miejskiej).

Wycieczka słuchaczy MUTW do Pszczyny i Goczałkowic

Drukuj PDF

Słuchacze MUTW 24.05.2023 roku wyruszyli na wycieczkę do Pszczyny i Goczałkowic – Zdroju.
Rozpoczęliśmy od zwiedzania „perełki województwa śląskiego” – Pszczyny. Znajduje się tu jedna z najcenniejszych rezydencji magnackich w Polsce. Cudem udało się zachować oryginalny wygląd i wystrój pałacowych wnętrz zamku. 70% wyposażenia można dziś podziwiać dokładnie w takim stanie, w jakim zostawili je ostatni właściciele.

Jubileusz 15 – lecia Grupy Teatralno-kabaretowej SENIOR SHOW - 19.05.2023

Drukuj PDF

19 maja 2023 roku Grupa Teatralno-Kabaretowa SENIOR SHOW świętowała Jubileusz 15-lecia działalności.link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/2023/05/jubileusz-15lecia-grupy-teatralno.html#more

Wycieczka słuchaczy MUTW do Ćmielowa i Krzemionek Opatowskich

Drukuj PDF

17 kwietnia 2023 roku słuchacze MUTW wyruszyli na wycieczkę, tym razem do Ćmielowa i Krzemionek Opatowskich.
W Ćmielowie rozpoczęliśmy zwiedzanie od Fabryki Porcelany, w której znajduje się pierwsze w Polsce „żywe” Muzeum Porcelany. Odkrywane są tajniki produkcji od projektu, przez kolejne etapy, na malowaniu wyrobów kończąc. Nie lada atrakcją jest wejście do starego, oryginalnego pieca do wypału porcelany (wys. 22 m, 3 kondygnacje).
Przewodniczka opowiedziała w nim o procesie wypału, a film w Sali multimedialnej zapoznał nas z całym procesem. Przeprowadziła również warsztaty, przy kolejnych stanowiskach zaprezentowała: odlewanie, wypalanie na biskwit, szkliwienie, ręczne malowanie farbami ceramicznymi i złotem, zdobienie kalkomanią i znakowanie. Zaprezentowała różową porcelanę, zwaną „arystokracją” wśród porcelan, a także szmaragdową porcelanę (świecącą pod wpływem dodania do białej masy porcelanowej zmielonego pyłku z szmaragdów).

Akcja MUTW „Zasadźmy razem naszą przyszłość"

Drukuj PDF

W dniu 15 kwietnia 2023 roku grupa słuchaczy MUTW wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Zasadźmy razem naszą przyszłość” – już po raz drugi, z inicjatywy firm: Kronospan  SilVa. Udział wzięło ponad 40 osób.

Wielkanoc 2023

Drukuj PDF

Spokoju w sercu i pokoju na świecie,
Niech Wielkanocny czas odrodzi  wszystko co dobre,
Przegoni troski i smutki,
Obudzi nadzieję na lepsze jutro. 
życzy Zarząd MUTW


Strona 1 z 3