www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2019-2020

Aktualności MUTW 2019/2020

Aktywność członków MUTW w czasie wakacji

Drukuj PDF

Członkowie MUTW, którzy lubią aktywność w czasie wakacji, nie próżnują. Dwa razy w tygodniu spotykamy się i ćwiczymy pod czujnym okiem pana Adama na boisku szkolnym. Osoby, które lubią chodzić z kijkami mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności, szkoląc się w każdą środę na Błoniach. Krótka gimnastyka prowadzona przez panią instruktor Dominikę i fachowe porady bardzo wszystkim się podobają. Często wyruszamy razem w miarę pogody nad stawy, czy też w inne zielone ciekawe miejsca w naszym mieście.

Wakacyjny Piknik MUTW 2020

Drukuj PDF

Członkowie MUTW mieli okazję wziąć udział w organizowanym 29.07.2020 Wakacyjnym Pikniku, który odbył się na terenie ogródka przy restauracji "Imperium". Wzięło w nim udział około 65 osób. Piękna słoneczna pogoda oraz ciekawa okolica sprawiła, że wszyscy spędziliśmy miło czas słuchając muzyki i smakując potrawy z grilla.

Działalności MUTW w czasie wakacji

Drukuj PDF

W czasie wakacji wznowiła działalność sekcja gimnastyczna i sekcja Nordic Walking z Inicjatywy kol. Elzbiety Blasiak, która koordynuje działalność tych sekcji na MUTW. Pierwszy marsz na 5 km odbył się spod Góry Cyranowskiej przez Cyrankę na Błonia i tam dookoła boisk. Z uwagi na pogarszającą się pogodę marsz został zakończony. Drugi marsz z kijkami przy towarzyszącej nam pięknej słonecznej pogodzie odbył się spod basenu na Smoczce wzdłuż ul. Powstańców Warszawy do starego wysypiska śmieci. Teren ten został pięknie zagospodarowany i wyjątkowo sprzyja spacerom. Zapach rosnących ziół i kwiatów oraz widok dawno widzianych maków, bławatków, rumianków raduje

MUTW w ramach akcji #GaszynChallenge

Drukuj PDF

Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku włączył się w pomoc chorym dzieciom w ramach akcji #GaszynChallenge. Podjęcie wyzwania polega na wykonaniu 10 pompek/przysiadow i wpłaceniu przez uczestników na rzecz chorych dzieci minimalnej kwoty 5 zł lub 10 zł (gdy nie pompujemy).
Pierwszą Grupą MUTW, która została nominowana i podjęła wyzwanie była Grupa  Teatralno-Kabaretowa Senior Show, która nominowała Zarząd MUTW i Formację Taneczną Gracja.

Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II z okazji 100. rocznicy urodzin

Drukuj PDF

Co powiedzieć chciałeś, kiedy w oknie stałeś…? – konkurs z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.
Z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły poseł Fryderyk Kapinos zorganizował konkurs „Rok św. Jana Pawła II”, w którym może wziąć udział każdy, bez ograniczeń wiekowych.
Celem konkursu jest przypomnienie postaci niezwykłego człowieka i Jego przesłania kierowanego do młodych, a także pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym.Konkurs skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Podkarpacia, Małopolski i Ziemi Świętokrzyskiej, ale ma charakter powszechny i udział w nim może wziąć każdy Polak. Każdy uczestnik może wybrać dwie z czterech możliwych form konkursu:  plastyczna, literacka, multimedialna oraz test wiedzy o św. Janie Pawle II (dla osób od III kategorii wiekowej).
[>> więcej <<]

Federacja Stowarzyszeń UTW Nowy Sącz zaprasza na debatę on-line

Drukuj PDF

Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty w kontekście zdrowia i aktywności seniorów: "Zdrowie w pandemii - czyli jak wejść w dobrej kondycji do nowej normalności i budować siły do dalszej walki z koronawirusem?", która odbędzie się ONLINE 24 czerwca 2020 roku w godzinach 14.00-15.00.

Organizatorami wydarzenia są firma ADAMED oraz Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.
Cała debata odbędzie się bez udziału publiczności, jedynie z udziałem panelistów. Rozmowa będzie transmitowana na żywo na kanale KIGS oraz ABCSenior, a także przez zaprzyjaźnione podmioty, jak również będzie dostępna w postaci nagrania do dalszego wykorzystania.

APEL – MIEJ SERCE DLA SĄSIADA!

Drukuj PDF

Kilka dni temu w województwie lubuskim, a dokładnie w Strzelcach Krajeńskich doszło do wielkiej tragedii. Para seniorów (82-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna) umarła z zaniedbania. Według ustaleń prokuratury, bezpośrednią przyczyną zgonu była śmierć głodowa. Niestety, ale nikt z najbliższego otoczenia seniorów ani żadna z organizacji pomocowych nie zainterweniowali na czas. Skoro powołane do tej pomocy odpowiednie instytucje zawodzą, to pozostaje nam pomoc sąsiedzka, ta najbliższa. Tak niewiele trzeba, żeby uratować życie drugiemu człowiekowi…

Gazeta Senior czerwiec 2020

Drukuj PDF

Drodzy Słuchacze MUTW,    
Zachęcam do skorzystania z kolejnego wydania Gazety Senior 6/2020, gdzie znajdziecie wiele ciekawych artykułów nas dotyczących.
Szczególnie polecam  skorzystanie z bezpłatnego kursu internetowego „Smartfon dla cyfrowych debiutantów”
Szczegóły  znajdziecie pod linkiem:  https://www.gazetasenior.pl/kurs-internetowy-sm

26 maja - Dzień Matki

Drukuj PDF

W dniu Twojego święta chcę Ci powiedzieć,
że Ty jesteś dla mnie najdroższa pod niebem!
Dlatego też składam Ci najszczersze życzenia:
Zdrowia, radości, marzeń spełnienia,
By nie było żadnych powodów do łez,
Samych sukcesów, jakich tylko chcesz.

Strona 1 z 6