www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Sekcje » Miłośników sztuki

sekcja miłośników sztuki

Koprzywnica, Czarnolas, Zwoleń, Radom

Drukuj PDF

Sekcja miłośników sztuki zorganizowała 23.04.22 roku bardzo ciekawą i bogatą w nowe informacje wycieczkę w trakcie której;
- zobaczyliśmy późnoromańskie cechy budownictwa na podstawie kościoła i zespołu klasztornego w Koprzywnicy,
- wysłuchaliśmy prelekcji o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego,
- porównaliśmy znaną nam biografię J.Kochanowskiego z dokumentami, mapami, obrazami , wyposażeniem wnętrz i figurami woskowymi postaci nawiązującymi do epoki Renesansu, z wykorzystaniem eksponatów zgromadzonych w muzeum w Czarnolesie,

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

Drukuj PDF

5 kwietnia 2022 roku sekcji miłośników sztuki MUTW udała się do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Sekcji miłośników kultury w Rzeszowie

Drukuj PDF

26 marca 2022 roku liderom sekcji miłośników kultury udało się zrealizować zaplanowane przedsięwzięcia podczas wyjazdu do Rzeszowa.

Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy podziemną, interaktywną trasę turystyczną o tematyce "Obrazy historii" przedstawiającej historię Rzeszowa i jej mieszkańców.

Wystawa fotografii Wiktora Jadernego

Drukuj PDF

Sekcja miłośników sztuki wraz z kilkoma osobami towarzyszącymi (około 25 osób) uczestniczyła w spotkaniu i wspólnym zwiedzaniu wystawy poświęconej nieznanym fotografiom Wiktora Jadernego.

Spotkanie sekcji miłośników kultury i sztuki w dniu 19.01.2022

Drukuj PDF

Pierwsze spotkanie w roku 2022 odbyło się w Muzeum Regionalnym w Mielcu. Wspólnie zapoznaliśmy się z wystawą "Historia roweru". Historyczne tajniki wytwarzania i wykorzystania rowerów przybliżyli nam: muzealny przewodnik i mąż koleżanki czyli Krzysztof Podpłomyk.

Spektakl Marlena Dietrich Błękitny Anioł

Drukuj PDF

W dniu 12.11.2021 zorganizowany został wyjazd na spektakl Marlena Dietrich Błękitny Anioł, który odbył się gościnnie w Sali konferencyjnej Hotelu Bristol w Rzeszowie.

Cele i założenia Sekcji MIŁOŚNIKÓW SZTUKI MUTW

Drukuj PDF

Sekcja MIŁOŚNIKÓW SZTUKI działająca przy Mieleckim UTW pragnie skupiać ludzi zainteresowanych wytworami pracy rąk i umysłu artystów żyjących współcześnie, jak i znanych z historii kultury. Planujemy wspólnie uczestniczyć w wystawach, koncertach, spektaklach teatralnych, seansach filmowych, wycieczkach do muzeów i historycznych obiektów.
Będziemy proponować czytanie ciekawych książek i udział w wykładach związanych z szeroko rozumianym pojęciem kultura ludzkości.
Nasze pasje zrealizujemy na zasadzie wspólnych spotkań, samokształcenia i korzystania z wiedzy prelegentów, przewodników, kuratorów wystaw, filmoznawców lub muzykologów. Wybrane problemy będziemy analizować w ramach naszej sekcji, a najciekawszymi zagadnieniami i imprezami kulturalnymi postaramy się zainteresować szersze grono koleżanek i kolegów.

Wystawa Jacka Malczewskiego w Rzeszowie

Drukuj PDF

W Rzeszowie miłośnicy sztuki MUTW oglądali wystawę "Autoportret - Jacek Malczewski", następnie wysłuchali wykładu "W domu i synagodze - zwyczaje, obrzędy i święta żydowskie", w restauracji Rani zapoznali się z podstawowymi zasadami przygotowywania posiłków charakterystycznych dla indyjskiej kuchni, uczestniczyli również w degustacji indyjskich potraw i napojów.

Strona 1 z 2