www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2016-2017 » Słuchacze MUTW na wykładach w AGH w Krakowie

Słuchacze MUTW na wykładach w AGH w Krakowie

Drukuj PDF

Przy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie działa Uniwersytet Otwarty.  Każdy zainteresowany może brać udział w dowolnych wykładach tego Uniwersytetu.

Zarząd MUTW nawiązał kontakt z tym Uniwersytetem i organizuje okazjonalnie wyjazdy na interesujące naszych słuchaczy wykłady.

W dniu 27 maja 2017 r. grupa 45 słuchaczy naszego UTW uczestniczyła w dwóch wykładach tego Uniwersytetu.  Dr hab. inż. Marek Doktor, prof. nadzw. AGH wygłosił wykład: Atrakcje geoturystyczne okolic Krakowa, a Jego Magnificencja Rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka: Historia Ziemi zapisana w skałach.

Wykłady były bardzo ciekawe i wniosły duży zasób wiadomości z dziedziny geologii i rozwijającej się nowej dyscypliny -  turystyki geologicznej. Delegacja naszego UTW podziękowała wykładowcom i wręczyła im okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Po wykładach udaliśmy się  do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II.  Pogoda i humory nam dopisywały. Nieco zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Mielca.

Feliks Czop