www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2021-2022 » Mielec pomaga Ukrainie

Mielec pomaga Ukrainie

Drukuj PDF

Minął kolejny tydzień akcji humanitarnej Mielec pomaga Ukrainie.  
W ciągu ostatnich dni w mieleckim Punkcie Pomocy Humanitarnej przy ul. Cyranowskiej wsparcia rzeczowego indywidualnym obywatelom Ukrainy udzielono 350 razy.
Pomoc rzeczową przekazano także Wielodyscyplinarnemu Szpitalowi Klinicznemu Intensywnej Terapii i Pogotowia Ratunkowego we Lwowie, Lwowskiemu Miejskiemu Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu i Wojskowo-Medycznemu Szpitalowi Klinicznemu Zachodniego Regionu we Lwowie.

Przekazane artykuły pierwszej potrzeby, to dary przekazane od mieszkańców miasta Mielca i naszych licznych darczyńców, którym za otwarte serca i wszelaką pomoc obywatelom Ukrainy serdecznie dziękujemy.

Słowa podziękowań za wsparcie naszego Punktu Pomocy Humanitarnej w mijającym tygodniu należą się m.in. Urzędowi Miasta w Leutkirch (Badenia-Wirtembergia) poprzez świetlicę dla młodzieży (Jugen dhaus Leutkirch) za pomoc dostarczoną do Mielca przez Patrizia Fietz, Stowarzyszeniu Przyjaciół Francji, miastu partnerskiemu Morlaix z Francji oraz gminom: Locquirec, Plouigneau, Saint-Martin-Des-Champs i Morlaix Communate, firmom KD Biznes sp. z o.o. ul. Wojsławska 13, Bricomarche Mielec, AUTOPART Mielec oraz jej pracownikom, Firmie Tycner przy ul. Wojska Polskiego 6B w Mielcu oraz jej pracownikom i Firmie Handlowej „Kawa czy Herbata".  

Serdecznie dziękujemy za pomoc w funkcjonowaniu Punktu Pomocy Humanitarnej wolontariuszom z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, wolontariuszom Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzieży ukraińskiej z SMS Mielec im. Grzegorza Laty oraz osobom indywidualnym, tłumaczom języka ukraińskiego, strażakom OSP Cyranka, pracownikom MOPS, Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu i Straży Miejskiej w Mielcu.

WSZYSTKIM ZA WSZYSTKO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

FB Miasto Mielec