www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomości MUTW 2013-2015 » Obywatelski Parlament Seniorów

Obywatelski Parlament Seniorów

Drukuj PDF

Najważniejszym wydarzeniem obchodów 40-lecia Ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku (UTW) obchodzonym w bieżącym roku jest powołanie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów (OPS).

Ogólnopolskie Porozumienie UTW przygotowało projekty dokumentów konstytuujących tę organizację oraz podjęło się przeprowadzenia konsultacji społecznych w tym zakresie. Przygotowania do powołania OPS weszły w ostatni etap. W wyniku spotkań z marszałkami Sejmu RP  ustalono m. in. że:

-  patronat honorowy nad OPS obejmie Marszałek Sejmu RP,
-  patronat merytoryczny nad OPS sprawować będzie Sejmowa Komisja Polityki Senioralnej,
-  pierwsza sesja OPS odbędzie się w sali obrad Sejmu RP w dniu 1 października 2015 roku,
-  Ogólnopolskie Porozumienie UTW prowadzić będzie akredytacje w środowisku  UTW oraz zapewni nagranie filmowe  I sesji  OPS do emisji w telewizji senioralnej oraz obsługę fotograficzną.

Organizatorzy I sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów zwracają  się  do seniorów  o wyrażenie swojej opinii w sprawach:  
-  jakie zagadnienia  powinny się znaleźć  w porządku obrad OPS,
-  jakie tezy powinny  być sformułowane w deklaracji końcowej z obrad I Obywatelskiego Parlamentu  Seniorów.

Zarząd  Mieleckiego UTW zwraca się do słuchaczy o składanie opinii w w/w sprawach w terminie do 1 września 2015 roku.  Swoje wnioski i propozycje prosimy składać drogą elektroniczną na adres e-mail  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub też w formie papierowej na adres  uniwersytetu Al. Niepodległości 7 (SCK) 39-300 Mielec.

Zebrane wnioski i postulaty będą przedmiotem obrad Zarządu MUTW i po ich zaakceptowaniu przesłane organizatorom I Sesji OPS.

Słuchaczy mających dostęp do Internetu  zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z Regulaminem I Obywatelskiego Parlamentu Seniorów oraz projektami dokumentów programowych na stronie internetowej Fundacji Ogólnopolskie Porozumienie UTW  www.fundacjaoputw.pl

Opracował: Feliks Czop
na podstawie informacji od organizatoraDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież