www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Sekcje » Turystyczna

Sekcja turystyczna MUTW

IX Podkarpacki Rajd Starszaków im. Stanisława Romana

Drukuj PDF

5 lipca 2019 roku odbył się IX Podkarpacki Rajd Starszaków im. Stanisława Romana. W rajdzie tym wzięła udział grupa słuchaczy Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Po przyjeździe do Szczawnego (gmina Komańcza), gdzie była zbiórka wszystkich uczestników i uroczyste przywitanie przez organizatorów rajdu, każdy wybierał trasę na jaką chce pójść.

Wycieczka MUTW do Lublina i Majdanka 2019

Drukuj PDF

06 czerwca 2019 roku pokaźna grupa słuchaczy MUTW (54 osoby) zebrała się, aby odbyć wycieczkę do Lublina i Majdanka. Droga przebiegła niepostrzeżenie i już o 9-tej spotkaliśmy się z przewodniczką panią Iwoną Kwiecińską – Goździk. Ku naszemu zaskoczeniu przywitała nas ubrana w piękną, długą z trenem suknię dworską, jakże bardzo pasującą do odwiedzanych przez nas miejsc.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Przemyśla i Bolestraszyc

Drukuj PDF

16 maja 2019 roku spora grupa słuchaczy naszego Uniwersytetu (przeszło 50 osób) udała się do Przemyśla na wycieczkę. Droga piękną autostradą upłynęła niepostrzeżenie, i już przed 9.00 nastąpiło spotkanie z naszym przewodnikiem Grzegorzem Hopem.

Wycieczka słuchaczy MUTW w Góry Świętokrzyskie

Drukuj PDF

Słuchacze Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku udali się 5 maja 2019 roku na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Po niedługiej podróży spotkaliśmy się z naszą przewodniczką panią Danutą Ramiączko i rozpoczęliśmy zwiedzanie Średniowiecznej Osady w miejscowości Huta Szklana w gminie Bieliny.

Wycieczki MUTW do Ćmielowa i Ujazdowa

Drukuj PDF

16 października 2016 roku słuchacze MUTW udali się na wycieczkę. Obejmowała ona najpierw zwiedzanie Polskiej Fabryki Porcelany „Ćmielów”, a potem zamku Krzyżtopór w Ujeździe. W polskim Ćmielowie ręcznie wykonywane filiżanki powstawały już w 1790 roku. Tylko przywiązanie do tradycji i ludzki upór pozwoliły przetrwać fabryce ekonomiczne kryzysy i stawić czoła wyzwaniom naszych czasów. Po połączeniu ćmielowskiej manufaktury z fabryką w Chodzieży w 2013 roku powstały Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów: i „Chodzież”, dziś są największym producentem porcelany w Polsce.

Wycieczka słuchaczy MUTW do Janowa Lubelskiego 06.09.2018

Drukuj PDF

Po przerwie wakacyjnej zebraliśmy się wszyscy jak jeden mąż i ruszyliśmy w drogę. Dnia 6 września 2018 roku odbyła się wycieczka słuchaczy MUTW do Janowa Lubelskiego.

Wycieczki słuchaczy MUTW do Krasiczyna i Przemyśla dnia 21.06.2018

Drukuj PDF

21.06.2018 słuchacze MUTW udali się na wycieczkę do Krasiczyna i Przemyśla. Jak na pierwszy dzień lata przystało pogoda dopisała, a nawet przerosła oczekiwania. Słońce, lekki wiaterek, bez opadów, można więc było zrealizować całodniowy plan wycieczki. A ten był naprawdę bogaty. Rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem w Przemyślu i od razu udaliśmy się do Krasiczyna, po drodze słuchając ciekawostek o obiektach, które mijaliśmy. Najważniejszym punktem programu oczywiście było zwiedzanie Zamku.

Wycieczka na Roztocze słuchaczy MUTW 07 czerwiec 2018

Drukuj PDF

W czerwcu słuchacze MUTW udali się na wycieczkę do cudownej krainy geograficznej „Roztocze’. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamościa nazywanego „Perłą Renesansu”, „Miastem Arkad”, „Padwą Północy” to jedno z najpiękniejszych miast Polski dzięki zabytkowemu Staremu Miastu wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jako prywatne założył Jan Zamoyski – kanclerz wielki koronny, który zlecił włoskiemu mistrzowi Bernardo Morando zaprojektowanie miasta idealnego, twierdzy mającej bronić włości Zamoyskich.

VIII Rajd Starszaków im. Stanisława Romana, Dukla 25.05.2018

Drukuj PDF

25 maja 2018 roku odbył się VIII Rajd Starszaków, cały autokar słuchaczy MUTW udał się do Dukli skąd rajd się rozpoczął. Zjechało się około dwustu uczestników z uniwersytetów z całego Województwa Podkarpackiego. Po powitaniu, otrzymaniu plakietek, słodkości, dyplomów uczestnictwa, studenci podzieleni na trzy grupy udali się na przydzielone im trasy. Każdy wybrał trasę na swoje możliwości i upodobania.

Strona 1 z 5