www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Ogłoszenia MUTW 2017 - 2018 » Ogłoszenia MUTW na dzień 27 kwietnia 2018 roku

Ogłoszenia MUTW na dzień 27 kwietnia 2018 roku

Drukuj PDF

Przypomnienie
1. Kolejny raz przypominamy o  najbliższych terminach wyjazdu:  
- Dębica  „Skrzypek na  dachu” – (30  kwietnia 2018 poniedziałek)
- Łańcut „Bal Maskowy” – (19 maja 2018 sobota)
Wyjazdy pilotuje Maria Sowińska,  przekaże raz jeszcze szczegóły.
2. Przypominamy o  wycieczce do Soliny zaplanowanej na dzień 17 maja 2018 (czwartek).

koszt  wycieczki, 65 zł od osoby i obejmuje:
- zwiedzanie zapory solińskiej, wstęp : 15zł
- rejs statkiem po Solinie: 16 zł
- obiad: 20 zł
- przewodnik: 250 zl od  grupy
- przejazd autokarem ( 50% kosztów)
W programie zwiedzanie cerkiew i innych ciekawych miejsc.
Osoby zainteresowane, proszone są o zgłaszanie się do koleżanki Marii Działowskiej,     która  dokonuje zapisów w dniu  wykładów . Niezbędny dowód osobisty i podpis  uczestnika wycieczki. Te specjalne wymogi  związane są ze zwiedzaniem zapory, która jest obiektem strategicznym).
3.    Przypominamy o uroczystościach majowych:
- w dniu 29.04 (niedziela) , godzina 17-ta  Górka Cyranowska,  odbędzie się koncert pod hasłem „Rzeszowiacy dla Niepodległej”. Wstęp wolny.
- w dniu 03.05 (czwartek), godzina 16-ta ,impreza na scenie przy kościółku Św. Marka  na Starówce, pod hasłem  „Muzyczna Majówka”.
Zaprezentują się  młode zespoły muzyczne, również z PSM oraz nasz Chór” ECHO”
- w dniu 04.05.(piątek),dalszy ciąg świętowania i uczczenia  Święta Flagi i 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,  na naszym Uniwersytecie, przed wykładem.
Spotkanie rozpoczynamy w tym dniu o godzinie 12-tej.

Szczegółowy program spotkania w  dniu 04.05.2018r (piątek)
1. Rozpoczynamy odśpiewaniem wraz z Chórem ECHO  Hymnu Polski, 3 zwrotki
2. Powitanie przybyłych na spotkanie- Prezes MUTW
3. Krótki rys historyczny obu wydarzeń zaprezentuje kolega Fryderyk Łakomy.
4. Koncert  pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego Chóru ECHO:
- Witaj Majowa Jutrzenko,
- Polonez 3-go Maja
- Pieśń Konfederatów Barskich
- Przysięga
- Krakowiak Kościuszki
- Jeszcze Jeden Mazur Dzisiaj
- O Mój Rozmarynie
- Bywaj Dziewczę Zdrowe
5. W wykonaniu Formacji Tanecznej Gracja, „ Polonez”
6. Zakończenie występów i przystąpienie do wykładu na temat: „Piłsudskiego drogi do Niepodległej”, który wygłosi dr Tadeusz Zych.

Co się wydarzyło:

1. W ubiegła sobotę odbyliśmy wycieczkę do Krosna,  Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie nasi uczestnicy próbowali swoich sił w wykonaniu artystycznych wyrobów. Dodatkowo z udziałem  wspaniałego przewodnika zwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc w Krośnie. Kolejnym celem wycieczki było Muzeum Marii Konopnickiej.
Obszerną recenzję z tej wycieczki z pewnością przygotuje i udokumentuje nasza wspaniała organizatorka Maryla Działowska, za co Jej serdecznie dziękujemy. W załączeniu udokumentowana wycieczka na jednym z wielu ciekawych zdjęć naszego” uniwersyteckiego fotografa”, Romana Rzeźnika. 
2. W dniu 23.04.2018 (poniedziałek) odbył się   kolejny trening nordic walking. Trasa: Górka Cyranowska-Osiedle Cyranka-ul. Padykuły…..
3. W dniu 26.04.2018 (środa) zainaugurowano zajęcia w „ping-ponga” pod kierunkiem naszego uniwersyteckiego „trenera”. Emocji było wiele. Kolejne spotkanie 10.05.2018r(czwartek).

Informacje bieżące
1. W ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się uroczystości pod Pomnikiem Wolności w dniu 3 maja.  Rozpoczną się mszą świętą, kolejno  pochód z ul. Kościuszki pod Pomnik Wolności, występ orkiestry ,hymn, powitanie, występ uczniów SP, złożenie kwiatów przez delegacje, parada sztandarów. Szczegóły są na plakatach i miejscowych mediach.
Delegacja MUTW również złoży kwiaty po Pomnikiem Wolności.
2. Dla osób, które  zgłosiły swój udział w Spartakiadzie w Łańcucie w dniu 26 maja 2018r (sobota),  organizowane jest spotkanie organizacyjne (trening) w dniu 08.05.2018r (wtorek) w ZST , wejście od ul. Żeromskiego.  Zapraszamy, w miarę możliwości z rekwizytami, niezbędnymi do ćwiczeń. Koordynuje  temat koleżanka Elżbieta Błasiak.
4. Kolejny wyjazd do Solca Zdroju w dniu 16 maja 2018r. (środa) na baseny mineralne i basen siarkowy. Odpłatność członków MUTW – 43 zł, pozostałych-48 zł.
Wpłaty przyjmuje koleżanka Teresa Paterak w  dniu  27.04. przed i po wykładach.
Wyjazd o godz. 12-tej z przystanku MKS , ul. Kusocińskiego.
5. Osoby zainteresowane badaniem  „Osteoporozy” – Desymetria kręgosłupa lędźwiowego oraz szyjki kości udowej wraz z opisem , proszone są o kontakt z koleżanką Teresą Paterak.
6. Centrum Medyczne Medyk  pod patronatem Prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego organizuje Kongres Niewydolne Serce, który odbędzie się 5 maja 2018 w Centrum Wystawienniczo Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Szczegóły będą umieszczone w naszej gablocie, natomiast w skrócie przeczytam najważniejsze informacje z ulotki. Udział w kongresie jest bezpłatny, należy jednak zgłosić  osoby chętne do udziału w tym wydarzeniu. Na koniec wystąpi ELENI.Wstęp wolny.
7. Zaplanowane jest spotkanie integracyjne na zakończenie roku akademickiego w dniu 21.06.2018r. Szczegóły podamy  na kolejnych spotkaniach.
8.Temat kolejnego wykładu: Piłsudskiego drogi do Niepodległej wygłosi dr Tadeusz Zych

Elżbieta Kwiatkowska, Prezes Zarządu