www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Ogłoszenia MUTW 2017 - 2018 » Ogłoszenia MUTW na dzień 20 kwietnia 2018 roku

Ogłoszenia MUTW na dzień 20 kwietnia 2018 roku

Drukuj PDF

Przypomnienie
1. W dniu jutrzejszym (21 kwietnia, sobota) jedziemy do Krosna i Żarnowca. Szczegóły o wyjeździe poda Maria Działowska, po ogłoszeniach.

2. Kolejne wyjazdy:  
-  Dębica  „Skrzypek na  dachu” – (30  kwietnia 2018 poniedziałek)
-  Łańcut „Bal Maskowy” – (19 maja 2018 sobota)
Wyjazdy pilotuje Maria Sowińska,  przekaże szczegóły.

Co się wydarzyło:
1. Nasza koleżanka Grażyna Kotlarz-Pieróg otrzymała Odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej z ramienia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej za działalność kulturalną. To wyróżnienie będzie wręczone przez władze wojewódzkie, w odrębnym terminie, o czym z pewnością poinformujemy. Serdeczne gratulacje i brawa.


2. Grupa rowerowa odbyła kolejną wycieczkę rowerową do Ostrów Tuszowskich w dniu 18 kwietnia, co udokumentowała zdjęciami. W załączeniu jedno z nich, jak zwykle wyglądają świetnie.

3. W dniu wczorajszym, tj 19.04.2018r grupa uczestniczek Nordic Walking pokonała trasę ok 9 km. Celem marszu było: Górka Cyranowska - stawy koło Karczmy. Udało się. Następny marsz zaplanowano na 8.05.2018r/wtorek/ na godz.17 –tą.

4. Również 18 kwietnia odbył się wyjazd do Solca, mam nadzieję, że wszyscy wrócili ” odświeżeni, odnowieni”, po kąpielach.
Na zdrowie !!!!   Kolejny wyjazd planowany jest na dzień 16.05.2018r (środa).

Informacje bieżące

1. Sekcja Ping-Pong rozpoczyna swoje treningi 26 kwietnia, o godzinie 17-tej , w ZST przy ul. Jagiellończyka. Spotkanie w holu, wejście drugie od ul. Żeromskiego. Zapraszamy osoby, które zgłosiły się do  tych ćwiczeń, na „spotkanie inauguracyjne”. Temat koordynuje koleżanka Elżbieta Błasiak.
Kolejne spotkanie planowane jest na dzień 10.05.2018r. godz. 17-ta.

2. Osoby, które  zgłosiły swój udział w  Spartakiadzie w Łańcucie, która odbędzie się  w dniu 26 maja (sobota), proszone są o  opłacenie wpisowego w wysokości 15 zł u koleżanki Elżbiety Błasiak.

3. W dniu 29.04 (niedziela) , godzina 17-ta , Górka Cyranowska,  odbędzie się koncert pod hasłem „Rzeszowiacy dla Niepodległej”. Wstęp wolny.

4. W dniu 03.05 (czwartek), godzina 16-ta,  impreza na scenie przy kościółku Św. Marka na Starówce, pod hasłem „Muzyczna Majówka”. Zaprezentują się  młode zespoły muzyczne, również z PSM.
Zaproszenie do rozśpiewania uczestników i zaprezentowanie swoich pieśni patriotycznych ma nasz Chór Echo, tak więc zapraszamy, będzie uroczyście i wesoło.

5. Dalszy ciąg świętowania i uczczenia  Święta Flagi i 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,  odbędzie się również na naszym Uniwersytecie w dniu 04.05 (piątek) przed wykładem. Nasze grupy artystyczne  postarają się w duchu patriotycznym  uczcić te wydarzenia dla Polaków ważne.
Szczegółowy program spotkania, po potwierdzeniu  podamy na tablicy ogłoszeń.

6. Planowana jest kolejna wycieczka do Soliny na dzień 17 maja (czwartek).
koszt  wycieczki, 65 zł od osoby i obejmuje:
- zwiedzanie zapory solińskiej, wstęp : 15zł
-  rejs statkiem po Solinie:  16 zł
- obiad:  20 zł
- przewodnik: 250 zl od  grupy
- przejazd autokarem ( 50% kosztów)
W programie zwiedzanie cerkiew i innych ciekawych miejsc.
Osoby zainteresowane, proszone są o zgłaszanie się do koleżanki Marii Działowskiej, która  dokonuje zapisów w dniu  wykładów oraz we wtorek  dnia 24.04. 2018, od godziny 10.35- 11.30 w holu SCK. Niezbędny dowód osobisty i podpis uczestnika wycieczki. Te specjalne wymogi  związane są ze zwiedzaniem zapory, która jest obiektem strategicznym).

7. Kolejne spotkanie  w dniu 27.04 (piątek) odbędzie się w Auli przy ul. Skłodowskiej 4.


8. Temat kolejnego wykładu:
Od zmierzchu do Świtu, czyli o balach i modzie balowej”. Wykład poprowadzi mgr Bożena Lauzer, kustosz  muzeum w Łańcucie.

Elżbieta Kwiatkowska
Prezes Zarządu