www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Ogłoszenia MUTW 2017 - 2018 » Ogłoszenia MUTW na dzień 27 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia MUTW na dzień 27 stycznia 2017 r.

Drukuj PDF

1. Uprzejmie informujemy, iż Instytut Ekonomii Społecznej realizuje obecnie projektu 5,0+ Z ANGIELSKIEGO i zaprasza kobiety i mężczyzn w wieku 50+ z województwa podkarpackiego do uczestnictwa W BEZPŁATNYM KURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO na poziomie podstawowym (120 godz.).
Po kursie uczestnicy przystąpią do międzynarodowego egzaminu TGLS.

Projekt dofinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 i kierowany jest do osób, które łącznie spełniają następujące warunki:
€- są powyżej 50 roku życia,
€- uczą się, pracują lub zamieszkują na terenie województwa podkarpackiego w  powiatach: m. Rzeszów, rzeszowski, ropczycko-sędziszowski, mielecki, strzyżowski,  jasielski, m. Krosno, krośnieński,
€- nie posiadają znajomości języka angielskiego.
Dokumenty zgłoszeniowe można składać osobiście lub wysłać pocztą tradycyjną na adres Biura Projektu: Instytut Ekonomii Społecznej, ul. Zagłoby 7B, 35-304 Rzeszów, tel. 731 998 568
Kursy będą realizowane na terenie powiatów, w których zbierze się grupa szkoleniowa (10 os.).

2.  Wydział Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego zwrócił się z prośba o umożliwienie przeprowadzenia porównawczych badań wśród słuchaczy  Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Program badania obejmuje próby sprawnościowe za pomocą Senior Fitness Test i obejmuje: wstawanie z krzesła w ciągu 30 sekund, uginanie ramion, 6 minutowy marsz, drapanie się po plecach, usiądź na krześle i dosięgnij, wstań i idź.
Badania tego typu były prowadzone dla naszych słuchaczy w roku 2015 wg tego samego programu.  

Przeprowadzenie badań słuchaczy uzależnione jest od   zgłoszenia się odpowiedniej ilości osób chętnych i wynajęcia  odpowiedniego lokalu.  Udział w tym badaniu powinien być   skonsultowany z lekarzem rodzinnym. Prosimy o zgłaszanie się osób chętnych do badań  u kol. Anny Zydroń do dnia 15 lutego 2017 roku (przed i po wykładach lub biurze zarządu we wtorki w godz. 12.00 – 14.00 tel.536 444 864)

3.W podanych w punkcie 2 terminach można uzyskać Formularze zgłoszeniowe dla uczestników programu „Ogólnopolska Karta Seniora”.  Lista partnerów tej karty liczy obecnie 608 pozycji, a m.in. firmę GEERS  (bezpłatne badanie słuchu i przeglądy dla posiadaczy aparatów słuchowych,   25% rabatu na zakup baterii, środków pielęgnacyjnych, akcesoriów (wężyków, rożków, filtrów i kopułek))

4. Od stycznia 2017 roku rusza w Mielcu pierwsza w Polsce Szkoła Liderów Miasta prowadzona przez Fundację Szkoła Liderów, we współpracy z Prezydentem Miasta Mielca Danielem Kozdębą oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Rekrutacja do 31 stycznia 2017 r. Szczegóły dotyczące projektu są  dostępne na stonie internetowej www.szkola-liderow.pl

5.W dniu 14 lutego 2017 (wtorek) organizujemy wyjazd do Solca Zdroju na baseny mineralne i basen siarkowy. Odpłatność uczestników wyjazdu wynosi 35 zł od członków MUTW i w miarę wolnych miejsc 45 zł od pozostałych osób. Wpłaty przyjmuje kol. Teresa Paterak przed i po wykładzie  w dniu 27stycznia  i 03 lutego 2017.  Wyjazd o godz. 12.15.z przystanku MKS obok SCK.

6.Dziękujemy naszym wolontariuszom którzy pomagali w dystrybucji jabłek z Banku Żywności w dniu 20.01.2017 r., a szczególnie kol. Gabrieli Szczerbie, Stanisławie Rzeźnik, Zdzisławowi Swółowi, Marii i Janowi Głowackim,  Henrykowi Barnikowi.