www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Ogłoszenia MUTW 2019-2020 » Ogłoszenia MUTW z dnia 6 marzec 2020

Ogłoszenia MUTW z dnia 6 marzec 2020

Drukuj PDF

Kolejne spotkanie  w dniu  13 marca 2020, DK  SCK ,  sala nr 3, godz. 12.30. emat wykładu: „Zdrowy senior- szczęśliwy senior” Wioletta Weronika Zynar

1. Konkurs na najciekawsze opowiadanie „Co Tobie dał Mielec - A co Ty dałeś Mielcowi”
W związku z przypadającą w tym roku 550 rocznicą lokacji Miasta Mielca, powstał pomysł konkursu na najciekawsze opowiadanie, skierowany do  wszystkich seniorów, którzy zechcą podzielić się ze swoimi wspomnieniami na temat: „Co Tobie dał Mielec - A co Ty dałeś Mielcowi”
Prace na konkurs można składać w terminie od 10.03-10.04.2020:   
- w kopertach na portierni  Domu Kultury,
- w biurze MUTW w czasie dyżurów
- elektronicznie na adres poczty : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Ogłoszenie wyników odbędzie się na Gali Mieleckich Dni Seniora w dniu 20.05.2020r. Najciekawsze prace będą nagradzane i za zgodą autora cyklicznie publikowane w Tygodniku Korso. Dodatkowe wskazówki pomocowe, co do opracowania opowiadania ( niekoniecznie do wykorzystania)  do odebrania od dnia 05.03.2020 w biurze MUTW lub w terminie wykładów (piątki).


2. Nadal kontynuowane są zapisy na  szkolenie z zakresu obsługi smartfonów.  Zainteresowanych zapraszam po  spotkaniu lub telefonicznie: 696 626 524 (Tel. MUTW)

3. Z inicjatywy Mieleckiej Rady Seniorów i MUTW, w m-cu maju odbędą się V Mieleckie Dni Seniora, wpisane w  550-rocznicę lokacji Miasta Mielca. Mieleckie Dni Seniora finansowane są przez Prezydenta Miasta Mielca.
W ramach  V Mieleckich Dni Seniora, został ogłoszony konkurs: „Zasłużony dla Miasta Mielca”.
Regulamin konkursu jest dostępny na naszej tablicy oraz stronie internetowej Urzędu Miasta i MUTW. Formularze zgłoszeniowe są dostępne również w biurze Zarządu MUTW. Zapraszamy do udziału w konkursie.Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów od 1 marca do 30 kwietnia 2020r.
Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 692 049 702.

4. W dniu 12.03.2020 (czwartek) o godz. 9:30 /o ile pogoda dopisze) planowany jest kolejny marsz z kijkami  z okazji " Dnia Kobiet" , z następującym programem:   - zbiórka  na przystanku pod Górką Cyranowską, marsz  planowany jest przez Cyrankę, następnie   wzdłuż ul. Padykuły na Błonia za Hotelem Polskim,  po marszu idziemy razem na ciacho i kawkę do Kes Caffe. Osoby chętne do spędzenia razem czasu proszone są o zgłaszanie się do kol.Elżbiety Błasiak, tel: 515 152 019.
Można jeszcze wypożyczyć kijki do Nordic Walking.

5. Miejska Strefa Kobiet:
Z okazji Dnia Kobiet Prezydent Miasta Mielca oraz Miejska Biblioteka Publiczna Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu zapraszają przede wszystkim Panie do „MIELECKIEJ STREFY KOBIET 2020”, w której przez dwa dni (7-8 marca) mielczanki znajdą wiele ciekawych propozycji.
7 marca (sobota), godz. 14 – 18, Miejska Biblioteka Publiczna SCK, (hol, sala audiowizualna): „Dopasowane” – warsztaty stylizacji ubioru z Kubą Smoleniem;  „Jak być szczęśliwą kobietą”– warsztaty z Iloną Bajorek; „Brońmy się przed napastnikiem” – wykład policjanta KP Policji w Mielcu, „Dieta cud” –konsultacje specjalistów Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie”; „Jej obraz” – malarskie wizje kobiet w wykonaniu plastyków  z „Art.Goya” - Magdaleny Smolis i Aleksandry Sokół;
8 marca (niedziela), godz. 16, Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK - wernisaż wystawy zbiorowej twórców „ZWYKŁA/NIEZWYKŁA KOBIETA”.
8 marca, godz. 18, sala audiowizualna MBP SCK - spotkanie autorskie z poetką, publicystką i pisarką Krystyną Gucewicz i dziennikarką i lektorką Krystyną Czubówną.
8 marca, godz. 13.00  Koncert z udziałem Stowarzyszenia Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” - „Folkowy Dzień Kobiet”,    sala widowiskowa D.K. SCK. Bilety w cenie 12 zł

Prezes Zarządu MUTW
Elżbieta Kwiatkowska