www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2021-2022 » Seniorzy dla Seniorów

Seniorzy dla Seniorów

Drukuj PDF

19 maja 2022 roku odbył się występ seniorów z Formacją Taneczną "Gracja" oraz Grupy teatralno-kabaretowej "Senior Show" MUTW.
Występ, który miał miejsce w Całodobowym Domu Opieki na ul. Partyzantów 21, został zorganizowany dla przebywających w nim seniorów z okazji Dnia Mamy.

Przedstawienie pozostawało tajemnicą aż do samego końca, a seniorzy, przychodząc na salę, nie wiedzieli do końca czego się spodziewać. Niespodzianka, którą mieli sposobność oglądać, wywarła jednak na ich twarzach tak szerokie uśmiechy, że z pewnością warto było czekać na ten moment. Oglądający zaangażowali się w występ - klaskali w rytm muzyki, pojawił się nawet wspólny śpiew razem z występującymi.

Przed publicznością swój popis dali też członkowie grupy teatralno - kabaretowej "Senior Show". Odsłuchaliśmy też kilku wierszy. Pani Natalia, która niegdyś była członkiem zespołu, swoimi opowieściami rozluźniła atmosferę jeszcze bardziej i sprawiła, że na sali zrobiło się na moment głośno od śmiechu. Na zakończenie członkowie zespołu "Gracja" otrzymali drobne upominki w postaci pisemnych podziękowań.

"Senior Show" wystąpił w składzie: Cecylia Lipa, Mariola Kowalska, Maria Sowińska, Urszula Sztorc oraz Zbigniew Pietrzyk.

Zespół "Gracja" dał bez wątpienia świetny występ. Mieliśmy okazję oglądać w ich wykonaniu taniec, czy przedstawienie wokalne. Wszystko rozpoczęło się od poloneza, aby później płynnie przejść do zaprezentowania umiejętności wokalnych podczas wykonania piosenki "Być kobietą" Alicji Majewskiej. Oprócz "polskiego tańca narodowego" zobaczyliśmy też walca i słuchaliśmy kilku innych piosenek - m.in. "Serduszko puka w rytmie cza-cza" Marii Koterbskiej.