www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2021-2022 » Sekcji miłośników kultury w Rzeszowie

Sekcji miłośników kultury w Rzeszowie

Drukuj PDF

26 marca 2022 roku liderom sekcji miłośników kultury udało się zrealizować zaplanowane przedsięwzięcia podczas wyjazdu do Rzeszowa.

Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy podziemną, interaktywną trasę turystyczną o tematyce "Obrazy historii" przedstawiającej historię Rzeszowa i jej mieszkańców.

Na stałej wystawie w galerii jego imienia, zlokalizowanej na poddaszu teatru im. Wandy Siemaszkowej zapoznaliśmy się z twórczością Józefa Szajny.
J.Szajna to urodzony w Rzeszowie, a nie żyjący już znany współczesny malarz, scengraf, reżyser i dyrektor wielu teatrów. Bezpośredni kontakt z dziełami Jóżefa Szajny, przesyconymi tragizmem zniszczenia ludzi w obozach koncentracyjnych, miała ze względów organizacyjnych tylko połowa naszej grupy.

Pozostali zapoznają się z wpływem wojny na psychikę i twórczość artystyczną Józefa Szajny przy naszym następnym wyjeździe do Rzeszowa.

Uczestniczyliśmy w spektaklu pt. "Następna do raju" według dramatu Tomasza Jachimka wystawianym na małej scenie teatru Wandy Siemaszkowej.
Główną bohaterką utworu była młoda aktorka rozliczającą się ze swojego nieudanego życia. Świetnie zagrała ją Justyna Król.

Z sobotniego wyjazdu do Rzeszowa wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Wyjazd do Rzeszowa został przygotowany przez Jadwige Gurgul i Danutę Zamojską-Juzwiak, pod czujnym okiem Grażyny Bieniek.