www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2017-2019 » Senior Show Czar lat 80 i 90

Senior Show Czar lat 80 i 90

Drukuj PDF

W dniu 28 czerwca 2019 roku odbyło sie uroczyste zakończenie roku akademickiego MUTW 2018 - 2019 w sali widowiskowej SCK w Mielcu. Na ten dzień przygotowaliśmy program rozrywkowy z piosenkami lat 80 - 90-tych ubiegłego stulecia. W latach 80-tych powstało najwięcej hitów muzyki popularnej i rockowej, które do dziś chętnie słuchają już dwa pokolenia. Lata 80-90 to okres wielkiego szaleństwa modowego, wielu kolorów i buntu, dziwnych fryzur, marynarek z wypchanymi ramionami.

Odważne zestawienia kolorystyczne to jedna z cech stylu lat 90. Jak będzie widać na zdjęciach postaraliśmy się uwzględnić ten styl modowy. Ale najbardziej skupiliśmy się na muzyce, by przedstawić ten miniony okres dziejowy wspaniałymi utworami z tamtych lat. Przebojem lat 80-tych zespołu Bolter "Daj mi tę noc" rozpoczęliśmy naszą muzyczną wędrówkę przez te lata.

"Windą do nieba" lirycznie zaśpiewała Ela Plata; "Zatańczysz ze mną" przebojowo wykonała Cecylia Lipa; "Piechotą do lata" zabrała nas Magdalena Betleja "Wszystko czego dziś chcę " - z przebojem tym zmierzyłam się ja - tj. Maria Sowińska, również prowadząca ten koncert.
Na zakończenie naszego spotkania z latami 80-90 wykonaliśmy znany utwór do słów Agnieszki Osieckiej "Ale to już było". Basia Wiącek wykonywała z nami wspólnie śpiewane piosenki oraz wypełniała chórki dla solistek. Ania Paprocka urozmaiciła koncert brawurowo wykonanym monologiem "Misska".

link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/

Zobacz film Grupa teatralno-kabaretowa Senior Show MUTW w Mielcu
Zakończenie roku akademickiego MUTW 2018/2019 , @ montaż i wideo: ZBigniew Wicherski

link do filmu: https://youtu.be/AWxzTXZPdsU