www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2017-2019 » VIII Spartakiada Sportowa UTW w Łańcucie

VIII Spartakiada Sportowa UTW w Łańcucie

Drukuj PDF

VIII Spartakiada Sportowa w Łańcucie  dla słuchaczy  UTW odbyła się 15.06.2019 w hali MOSiR. Brało w niej udział 7 zespołów reprezentujących UTW z Podkarpacia: dwa zespoły z Rzeszowa, po jednym z Krosna, Strzyżowa,Tarnobrzega, Łańcuta i Mielca.

Po uroczystym otwarciu Spartakiady przez organizatorów i części artystycznej w wykonaniu dzieci przystąpiliśmy do rywalizacji. Nasz UTW reprezentowało 23 osoby w konkurencjach drużynowych takich jak: sztafeta, zostaw–zabierz, rzut woreczkiem do celu, przewróć-postaw, bieg slalomem z przełożeniem hula-hop, budowanie najwyższej piramidy z plastikowych kubków a także w konkurencjach indywidualnych jak: rzuty do kosza, rzut piłką lekarską na odległość, rzut beretem, rzut do tarczy, kręgle, strzały do bramki, bieg z piłką do tenisa ziemnego.

Atmosfera spartakiady,  duże zaangażowanie wszystkich uczestników, rywalizacja,  możliwość spotkania się wielu osób na zawsze pozostaną w pamięci.

Nasza drużyna zajęła szóste miejsce, ale w konkurencjach indywidualnych zdobyliśmy 4 medale : w kręglach srebrny medal oraz trzy brązowe: w rzucie beretem i dwa w rzucie do tarczy. Pomimo braku złotego medalu nasz wyjazd pokazał, że nadal jesteśmy aktywni i  potrafimy ze sobą sportowo konkurować.

Elżbieta Błasiak