www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomosci MUTW 2016-2017 » VI Spartakiada Sportowa dla Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku

VI Spartakiada Sportowa dla Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Drukuj PDF

W dniu 10 czerwca 2017 roku w Łańcucie odbyła się VI Spartakiada Sportowa dla Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku zrzeszonych w Podkarpackim Porozumieniu UTW.

W Spartakiadzie tej uczestniczyli również przedstawiciele naszego Uniwersytetu. Grupa nasza liczyła 21 osób i doskonale prezentowała się w nowych koszulkach.

O godz. 10-tej w rytm marsza granego przez młodzieżową orkiestrę nastąpiło uroczyste wprowadzenie na salę wszystkich uczestników Spartakiady. W Spartakiadzie brali udział przedstawiciele Uniwersytetów z Jasła, Krosna, Mielca, Przemyśla, Rzeszowa, oraz Łańcuta. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy i wysłuchali przemówień przedstawicieli władz MOSIR w Łańcucie oraz przedstawicieli organizatorów reprezentujących  Stowarzyszenie Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ciekawie zaprezentowały się dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne. Ich występy rozradowały nasze serca. Następnie drużyny zajęły swoje miejsca i rozpoczęły się konkurencje grupowe. Były to: sztafeta, zostaw-zabierz, rzut woreczkiem do celu, przewróć-postaw, bieg slalomem z przełożeniem hula-hop, nałóż-zdejmij oraz budowanie najwyższej piramidy z plastikowych kubków.

Po konkurencjach grupowych odbyły się następujące konkurencje indywidualne: rzuty do kosza, rzut piłką lekarską na odległość, rzut beretem, rzut do tarczy, kręgle, strzały do bramki z połowy boiska.

Do wszystkich konkurencji uczestnicy podeszli z wielkim zaangażowaniem i doskonale się bawili. Po zakończeniu konkurencji nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i medali. Nasze dwie zawodniczki stanęły na podium i otrzymały dodatkowe medale. Była to Władysława Suchy, która w rzucie do kosza zajęła II miejsce, oraz Małgorzata Osak, która w rzutach do tarczy zajęła III miejsce.

Wszyscy cieszyliśmy się z sukcesów naszych koleżanek. Po wspólnym obiedzie drużyny rozjechały się z nadzieją ponownego spotkania i rewanżu za rok. Świetna zabawa i atmosfera na Spartakiadzie na zawsze zostanie w naszej pamięci.

Elżbieta Błasiak