www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Archiwum wiadomości MUTW 2013-2015 » Święto Konstytucji 3-maja i Dzień Zwycięstwa w MUTW

Święto Konstytucji 3-maja i Dzień Zwycięstwa w MUTW

Drukuj PDF

W dniu 8  maja 2015r. na co tygodniowym  spotkaniu słuchaczy Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyła się uroczysta wieczornica na której Chór MUTW „Echo” wykonał pieśni związane z okresem uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Słowo  wstępne wygłosił kolega Fryderyk Łakomy. Chór prowadzi i dyryguje Małgorzata Leśniak.  Miłym akcentem był występ 3 par dzieci z SCK, pod kierunkiem Pani Alicji Skopińskiej Parys, które wykonały Tańce Narodowe w formie towarzyskiej. W dalszej części odbyło się spotkanie z poetami, które poprowadziła Pani Jolanta Strycharz. Przedstawiła  sylwetki i dorobek autorski zaproszonych poetów.

Obecni byli Mieczysław  Działowski, był to dla nas zaszczyt, że mimo różnych dolegliwości uczestniczył w spotkaniu, kiedyś był również słuchaczem MUTW, uhonorowany został dyplomem MUTW. Aleksandra Piguła, Janusz Kapuściński, poeci  działają w Grupie Literackiej „ Słowo”. Wiersze Mieczysława Działowskiego i Aleksandry Piguły czytali  słuchacze Mieleckiego UTW. Janusz Kapuściński swoje wiersze czytał sam, dwa ostatnie wiersze poświęcił rocznicy Dnia Zwycięstwa.

Spotkanie zaszczycił swoją obecnością  Prezes Towarzystwa Ziemi Mieleckiej Janusz Chojecki.
Połączenie tych dwóch rocznic Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 8 Maja Dnia Zwycięstwa i spotkanie z poetami, było to dla nas patriotycznym przeżyciem.


Delegacja MUTW 3 Maja pod Pomnikiem Wolności w Mielcu, fot. Zbigniew Wicherski