www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Aktulanosci » DZIEŃ KOBIET NA MIELECKIM UTW

DZIEŃ KOBIET NA MIELECKIM UTW

Drukuj PDF

Słuchacze Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli świętowanie DNIA KOBIET już 5 marca. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet – 8 marca   Zarząd MUTW zorganizował zbiorowe bezpłatne wyjście do kina GALAKTYKA na film pt. „Podróż na sto stóp”.  Film obejrzała liczna grupa słuchaczek i słuchaczy naszego Uniwersytetu oraz osoby nie zrzeszone w UTW.


W dniu 6 marca 2015 przed wykładem Prezes Zarządu Feliks Czop złożył naszym paniom życzenia o treści :
Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej męska część MUTW składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.  By uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane” dołączając slajd z  bukietem żonkili.

Przed wykładem wystąpił chór „ECHO”  z koncertem pieśni specjalnie przygotowanych na Święto Kobiet.

Z okazji DNIA KOBIET Zarząd zaprosił znaną reżyserkę i aktorkę z Krakowa Annę Lutosławską, która przez szereg  lat mieszkała w Afryce i ciekawie opowiadała o życiu kobiet w islamie. Nasi słuchacze zgotowali paniom niespodziankę częstując je słodyczami. Dodatkową „atrakcją” było wręczanie paniom po jabłuszku. Warto przy tej okazji nadmienić, że   towarzyszyła temu akcja  „Jabłko za symboliczny grosz”. Zebrano 157,50 złotych dla potrzeb schroniska dla zwierząt w Mielcu.

Jabłka pochodziły z Banku Żywności rozprowadzane w dniu 4 marca 2015 przy rampie kolejowej w Mielcu z pomocą wolontariuszy z naszego Uniwersytetu.

Opracowanie: Feliks Czop