www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Aktualności MUTW » Majówka 2024 z Senior Show w Pałacyku Oborskich

Majówka 2024 z Senior Show w Pałacyku Oborskich

Drukuj PDF

Na zaproszenie Dyrekcji Samorządowego Centrum Kultury, w dniu 3 maja 2024roku w Pałacyku Oborskich wystąpiła grupa Teatralno-kabaretowa Senior Show Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Program składał sie z dwóch części: Pierwsza część miała tytuł "Powróćmy jak za dawnych lat" i były  to piosenki z lat 20-30. Druga część pt. "Być kobietą " więc jak sam tytuł wskazuje były to piosenki związane z kobietami.

Senior Show wystąpił w niepełnym składzie: Mariola Kowalska, Urszula Sztorc, Maria Sowińska, Jerzy Stasz – wokal ( bez Cecylii Lipy). Małgorzata Białasik - monolog, Zbigniew Pietrzyk - akordeon, Janusz Białasik - gitara.

Koncert prowadził Janusz Pacholec, a gościnnie wystąpił również Bartłomiej Kramarz.

Piosenki w pierwszej części to: "Ta mała piła dziś", "Ja się boję sama spać", "O czym marzy dziewczyna" - to solo w wykonaniu Marioli, "Już nie zapomnisz mnie" - Maria, "Na pierwszy znak" - Urszula, "Taka mala" - Maria, "Zimny drań" to też solowy popis Jurka.

Po pierwszej części Małgorzata wystąpiła z monologiem pt. "Elegantka" i to był taki wstęp do części drugiej gdzie  Janusz z Bartkiem  wykonali w duecie piosenkę "Dziewczyny, które mam na myśli" otrzymując za nią ogromne brawa. Dalsza część koncertu to już my z piosenkami "Być kobietą", "Ech mała", Bo z dziewczynami", "Baby ach te baby".

W tym dniu była piękna słoneczna pogoda więc wydarzenie jakim nie wątpliwie był nasz koncert  przyciągnęło tłumy zaciekawionych widzów, wśród nich grono naszych fanów i przyjaciół, którzy nagrodzili nas gromkimi serdecznymi brawami.

Maria Sowińska


blog