www.mutw.mielec.pl

Nawigacja: MUTW » Aktualności MUTW » Paryskie wspomnienia, widowisko muzyczne SENIOR SHOW, 13.03.2024

Paryskie wspomnienia, widowisko muzyczne SENIOR SHOW, 13.03.2024

Drukuj PDF

„Paryskie wspomnienia” to niesamowity spektakl muzyczny w wykonaniu uzdolnionych seniorów z grupy teatralno-kabaretowej Senior Show, działającej przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

13 marca 2024 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyła się premiera spektaklu muzycznego "Paryskie wspomnienia", prezentującego bogactwo paryskiej piosenki w interpretacji doświadczonych artystów z grupy teatralno-kabaretowej Senior Show.

Ten wyjątkowy wieczór został dodatkowo uświetniony obecnością znakomitego bas-barytona, Jana Michalaka, który nie tylko zaśpiewał, ale również odpowiada za scenariusz i reżyserię przedstawienia.

Wśród malowniczej dekoracji, która przeniosła nas do  paryskiej kawiarenki, wystąpiła grupa wyjątkowo uzdolnionych seniorów w składzie: Śpiew: Mariola Kowalska, Jadwiga Klaus, Cecylia Lipa, Urszula Sztorc, Maria Sowińska, Jerzy Stasz.
Na akordeonie grał Zbigniew Pietrzyk , na gitarze - Janusz  Białasik.

Barbara Wiącek i Janusz Pacholec w roli narratorów poprowadzili ten spektakl wspominając swoje spotkanie w tej kawiarence przed laty.
Dodatkowo, gościnnie wystąpili:  Grzegorz Cebula - mielecki malarz i aktor, Eugeniusz Kwiatkowski oraz Andrzej Grzech - koledzy z Formacji Tanecznej "Gracja". Bez wątpienia, każdy z artystów wniósł coś wyjątkowego w atmosferę tego wieczoru, tworząc niepowtarzalne "Paryskie wspomnienia".

Jan Michalak, pełniący podwójną rolę w tym projekcie, nie tylko zachwycił obecnych swoim głębokim barytonem, ale też udowodnił swój talent reżyserski, składając hołd kulturom i tradycjom Francji. Jego zaangażowanie było kluczowe dla kształtu i odbioru całości przedstawienia.

Spektakl ten stał się nie tylko świadectwem niesłabnącej pasji i kreatywności seniorów ale również okazją do podkreślenia, jak ważną rolę w lokalnej społeczności odgrywają inicjatywy kulturalne. "Paryskie wspomnienia" to przypomnienie, że sztuka nie zna ograniczeń wieku, a nasze miasto wciąż kryje w sobie niezgłębione pokłady artystycznej energii.

Spotkanie z kulturą Francji, jej muzyką i estetyką sprawiło, że wieczór ten zapadnie w pamięci widzów na długo.

To wydarzenie pokazało, że magia teatru i muzyki jest w stanie zjednoczyć różne pokolenia wokół piękna i wspólnego doświadczenia.

Maria Sowińska


BLOG
link: https://wicherski1.blogspot.com/2024/03/paryskie-wspomnienia-senior-show.html#more


Grupa teatralno-kabaretowa Senior Show, Paryskie wspomnienia, Mielec 13.03.2024


link do filmu: https://youtu.be/3ApGv5aHTgE


* Senior Show Maria Sowińska, Nad dachami Paryża, Milord, 13.03.2024


link do filmu: https://youtu.be/F_LPXdIiP9c